იაპონიის განათლების, კულტურის, სპორტის, მეცნიერების და ტექნოლოგიის სამინისტრო იაპონიის უნივერსიტეტებში სწავლის მსურველი სტუდენტებისთვის და მკვლევარებისთვის აცხადებს სტიპენდიას 2022 წლის იაპონიის მთავრობის (MEXT) სტიპენდიის პროგრამის ფარგლებში.
მონაწილეობის მსურველებს ვთხოვთ წარმოადგინონ სააპლიკაციო დოკუმენტები საქართველოში იაპონიის საელჩოში ა.წ. 25 ივნისამდე (პარ.).
* კონსულტაციისთვის შეგიძლიათ დაუკავშირდეთ იაპონიის საელჩოს კულტურის განყოფილებას:
ტელ: +995-32-2752111
ელ-ფოსტა: culture@tb.mofa.go.jp
პროგრამის გაიდლაინების და სააპლიკაციო ფორმების ჩამოტვირთვა შესაძლებელია შემდეგი ვებ-გვერდებიდან:
საბაკალავრო პროგრამა: https://www.studyinjapan.go.jp/en/smap_stopj-applications_undergraduate.html
მკვლევარის პროგრამა: https://www.studyinjapan.go.jp/en/smap_stopj-applications_research.html
მონაწილეობის მსურველებს მოეთხოვებათ პროგრამის გაიდლაინების ყურადღებით გაცნობა. არასაკმარისი დუკუმენტაციის წარდგენის შემთხვევაში, წინასწარი გაფრთხილების გარეშე, აპლიკაცია შეიძლება იყოს უარყოფილი.
პირველადი განხილვის შედეგად, შემდეგ ეტაპზე გადასულ აპლიკანტებს საელჩო შეატყობინებს წერითი გამოცდის თარიღს და ადგილს. გამოცდის საგნები მითითებულია პროგრამის გაიდლაინებში. საელჩო გასაუბრებაზე მოიწვევს წერით გამოცდაში წარმატებულ აპლიკანტებს.
[მნიშვნელოვანი გაფრთხილება]
გთხოვთ გაითვალისწინოთ, საქართველოში COVID-19 პანდემიის მდგომარეობის გათვალისწინებით, სააპლიკაციო პროცესი შეიძლება გაუქმდეს.
გამარჯვებული საგრანტო პროექტი 05.02.2024
გამარჯვებული საგრანტო პროექტი თემაზე: "ფრონტალური კბილების პირდაპირი და არაპირდაპირი რესტავრაციების თანამედროვე მიდგომები და თავისებურებები“. თბილისის ჰუმან...
კონკურსი სტუდენტებისთვის - რადიოპროგრამა სამხრეთ კავკასიის ქვეყნებში დადებითი ცვლილებისთვის 26.09.2016

Министерство образования, культуры, спорта, науки и технологий Японии (MEXT) предлагает стипендии для иностранных студентов, которые хотят учиться в университетах Японии в качестве студентов и студентов-исследователей в рамках программы стипендий правительства Японии (MEXT) на 2022 год.
Кандидатам предлагается подать документы заявки в Посольство Японии в Грузии до следующей даты: 25 июня (пт) 2021 г.
* Пожалуйста, не стесняйтесь обращаться в посольство для консультации, если трудно подать какие-либо документы заявки в срок.
Тел: + 995-32-2752111 (приемная)
Эл. Почта: culture@tb.mofa.go.jp
Кандидаты могут загрузить руководство по программе и формы заявки со следующего веб-сайта:
Студенты бакалавриата: https://www.studyinjapan.go.jp/en/smap_stopj-applications_undergraduate.html
Студенты-исследователи: https://www.studyinjapan.go.jp/en/smap_stopj-applications_research.html
Кандидатам предлагается внимательно прочитать руководство по программе. В случае выявления недостаточности документов заявки без предварительного уведомления заявка может быть отклонена.
Посольство проинформирует прошедших проверку документов заявки о дате и месте письменного экзамена. Предметы экзамена указаны в правилах программы.
Претенденты, успешно сдавшие письменный экзамен, будут приглашены в Посольство на собеседование.
[Важное замечание]
Обратите внимание, что процесс подачи заявки может быть отменен в зависимости от ситуации с пандемией COVID-19 в Грузии.