თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის სამართლის ფაკულტეტის ორგანიზებით 2020 წლის 10 ივლისს 12 საათზე გაიმართება პირველი სტუდენტური ონლაინ სამეცნიერო კონფერენცია თემაზე „სამართლის აქტუალური საკითხები პანდემიის პირობებში“.
კონფერენცია მიზნად ისახავს სტუდენტთა შორის სამართლებრივ-ანალიტიკური აზროვნების ჩამოყალიბებასა და განვითარებას, სტუდენტები შეძლებენ სამართლის აქტუალური საკითხების სხვადასხვა კუთხით წარმოჩენას, მოახდენენ პრაქტიკული და კოლიზიური საკითხების სიღრმისეულ განხილვასა და ანალიზს. კონფერენცია ემსახურება სტუდენტთა სამართლებრივი ცნობიერების ამაღლებას, წარმატებული სტუდენტების გამოვლენასა და წახალისებას.
კონფერენციაში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ საქართველოს აკრედიტირებული ყველა უმაღლესი სასწავლებლის ბაკალავრიატისა და მაგისტრატურის სამართლის საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტებს.
რეზიუმეს შესრულება:
- რეზიუმეს მოცულობა 300 სიტყვა;
- რეზიუმე უნდა შესრულდეს ქართულ და ინგლისურ ენებზე;
- საკვანძო სიტყვები უნდა ჩაიწეროს ქართულ და ინგლისურ ენებზე;
ნაშრომი უნდა გამოიგზავნოს ელექტრონულ მისამართზე, ნაშრომი წარმოდგენილი უნდა იყოს ქართულ ენაზე Microsoft Word-ის დოკუმენტის სახით.
- სტუდენტთა სამეცნიერო ნაშრომები მიიღება ქართულ ან ინგლისურ ენებზე;
- ნაშრომი მოიცავს რეზიუმეს;
- ნაშრომის მოცულობა გამოყენებული ლიტერატურის ჩამონათვალისა და რეზიუმეს ჩათვლით არ უნდა აღემატებოდეს A4 ფორმატის 06-10 ნაბეჭდ გვერდს.
- შრიფტი - Sylfaen;
- ზომა - 12;
- ნაშრომი უნდა იყოს მკაფიოდ სტრუქტურირებული (შესავალი, ძირითადი ნაწილი, დასკვნა);
- ნაშრომის შემადგენელი ნაწილების სათაურები უნდა გაფორმდეს გამუქებული ტექსტით (BOLD);
- ციტირება უნდა განხორციელდეს შემდეგი სტილის დაცვით:
წიგნი: ავტორის გვარი, სახელი. წიგნის სახელი, ქალაქი, გამომცემლობა, თარიღი.
სტატია: ავტორის გვარი, რამდენიმე ავტორის შემთხვევაში გამოყოფილი მძიმით, “სტატიის დასახელება,“ ჟურნალის დასახელება, გამოცემის ნომერი (წელი), გვერდი.
- სტრიქონებს შორის ინტერვალი 1,5;
- გვერდის საზღვრები - 2,5 ყველა მხრიდან;
თითოეული გვერდი უნდა დაინომროს.
კონფერენციის მონაწილემ სასურველია წარმოადგინოს 15 წუთიანი პრეზენტაცია Power Point-ის პროგრამის გამოყენებით.
სტუდენტთა სამეცნიერო კონფერენციას წარუძღვება ჟიური, რომელიც ზემოაღნიშნული კრიტერიუმების საფუძველზე გამოავლენს გამარჯვებულებს და გადაეცემათ კონფერენციაში მონაწილეობის დამადასტურებელი სერტიფიკატი და სიმბოლური საჩუქრები, ხოლო რეცენზირებული ნაშრომები გამოქვეყნდება კონფერენციის მოხსენებათა კრებულში.
საკონფერენციო ნაშრომის გამოგზავნის ვადა და მისამართი:
დაინტერესებულმა სტუდენტმა ნაშრომი უნდა გამოაგზავნოს მიმდინარე წლის არაუგვიანეს 28 ივნისის ჩათვლით შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე lika.chig@yahoo.com
კონფერენციაზე დაშვების შესახებ კონკრეტული ნაშრომის ავტორი შეტყობინებას მიიღებს ელექტრონულ ფოსტაზე მიმდინარე წლის არაუგვიანეს 3 ივლისისა.
სტუდენტთა ონლაინ სამეცნიერო კონფერენცია „სამართლის აქტუალური საკითხები პანდემიის პირობებში“ ჩატარდება 10 ივლისს 12 საათზე პლატფორმა ZOOM-ის გამოყენებით

Первая научная онлайн-конференция студентов-юристов на тему «Актуальные вопросы права в условиях пандемии» состоится 10 июля 2020 года в 12 часов, организованная юридическим факультетом Тбилисского гуманитарного университета.
Конференция направлена ​​на формирование и развитие у студентов юридико-аналитического мышления, студенты смогут представить актуальные проблемы права с разных сторон, провести углубленное обсуждение и анализ практических и конфликтных вопросов.
Конференция служит для повышения правовой осведомленности студентов, выявления и поощрения успешных студентов. В конференции могут принять участие студенты бакалавриата и магистра права всех аккредитованных высших учебных заведений Грузии.
Стандарт к выполнению студенческой научной работы:
Научная статья должна быть представлена ​​в электронном виде, вместе со списком использованной литературы и резюме.
Составьте резюме:
Резюме объемом 300 слов;
Резюме должно быть на грузинском и английском языках;
Ключевые слова должны быть написаны на грузинском и английском языках;
Порядок подачи статьи:
Статья должна быть отправлена ​​на адрес электронной почты, статья должна быть представлена ​​на грузинском языке в виде документа Microsoft Word.
Студенческие научные работы принимаются на грузинском или английском языках;
Бумага включает резюме;
Объем статьи не должен превышать 06-10 печатных страниц формата А4, включая список использованной литературы и аннотацию.
Правила оформления статьи и аннотации:
Шрифт - Sylfaen;
Размер - 12;
Студент должен указать на титульном листе статьи название темы, имя участника, фамилию, название вуза, ученую степень, имя научного руководителя, фамилию - 12; Основной текст - 12.
Работа должна быть четко структурирована (введение, основная часть, заключение);
Названия составных частей статьи должны быть выделены жирным шрифтом;
Цитата должна быть оформлена в следующем стиле:
Книга: Фамилия автора, имя. Название книги, город, издательство, дата.
Статья: Фамилия автора, в случае нескольких авторов через запятую, «Название статьи», название журнала, номер выпуска (год), страница.
Интервал между рядами - 1,5;
Границы страницы - 2,5 со всех сторон;
Каждая страница должна быть пронумерована.
Участнику конференции рекомендуется представить 15-минутную презентацию с использованием программы Power Point.
Студенческую научную конференцию возглавит жюри, которое определит победителей на основе вышеуказанных критериев и будет награждено сертификатом и символическими подарками для участия в конференции, а рецензированные статьи будут опубликованы в сборнике отчетов конференции.
Желающим принять участие в онлайн-конференции необходимо зарегистрироваться и заполнить заявку:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfzMTUNt7m7cz3SD6vLgUYFJEFLNzJ3ZL3az6H6KT7XZIyU6w/viewform?usp=sf_link
Крайний срок и адрес для подачи материалов конференции:
Заинтересованный студент должен отправить статью не позднее 28 июня текущего года на следующий адрес электронной почты lika.chig@yahoo.com
Автор конкретной статьи о доступе к конференции получит уведомление по электронной почте не позднее 3 июля текущего года.
Студенческая онлайн-научная конференция «Актуальные вопросы права в условиях пандемии» состоится 10 июля в 12 часов с использованием платформы ZOOM.