ონლაინ საერთაშორისო კონფერენცია ,ევროპული უნივერსიტეტების ინიციატივა “(EUA) ERASMUS+ 27.09.2024
2024 წლის 23-24 სექტემბერს, ჩატარდა ERASMUS+ მიერ ორგანიზებულ საერთაშორისო კონფერენცია, სახელწოდებით- „ევროპული უნივერსიტეტების ინიციატივა “(EUA).
კონფერენცია მიეძღვნა საერთაშორისო თანამშრომლობის გაღრმავებას, კვლევებისა და ინოვაციების შემდგომი გაძლიერების ასპექტებს. მთავარ მომხსენებლად მოწვეული იყო პროფესორი კევინ გიომი, Circle U-ს (European University Alliance)-ის გენერალური მდივანი. აღნიშნული ორგანიზაცია გამორჩეულია მძლავრი კვლევითი ალიანსით, რომელიც ხელს უწყობს მდგრადი, დემოკრატიული და ჯანსაღი საზოგადოების შექმნას ინტერდისციპლინური თანამშრომლობის გზებით.
კონფერენციას ესწრებოდნენ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების წარმომადგენელები. კონფერენციის მონაწილეთა შორის იყვნენ თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალიც.

23-24 сентября 2024 года прошла международная конференция, организованная ERASMUS+, под названием «Инициатива европейских университетов» (EUA).
Конференция была посвящена углублению международного сотрудничества, аспектам дальнейшего усиления научных исследований и инноваций. В качестве основного докладчика был приглашен профессор Кевин Гийом, генеральный секретарь Circle U (Альянса европейских университетов). Упомянутую организацию отличает мощный исследовательский альянс, который способствует созданию устойчивого, демократического и здорового общества посредством междисциплинарного сотрудничества.
В конференции приняли участие представители Министерства образования и науки Грузии и высших учебных заведений. Среди участников конференции были профессорско-преподавательский и административный состав Тбилисского гуманитарного университета.