2024 წლის 20 დეკემბერს თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის სააქტო დარბაზში ჩატარდა საინფორაციო შეხვედრა პროგრამის "ჰორიზონტი ევროპა" საქართველოს ეროვნული ოფისის წარმომადგენლებთან.
შეხვედრას წარუძღვა ოფისის დირექტორი, ლევან ხეცურიანი. ღონისძიებას დაესწრო აკადემიური პერსონალი, ადმინისტრაცია და რექტორი.
შეხვედრის მთავარი მიზანი იყო უნივერსიტეტის ჩართვა „ჰორიზონტი ევროპა“-ს ეროვნულ საპარტნიორო ქსელში და მისი ინფორმირება საგრანტო კონკურსებში მონაწილეობის შესაძლებლობებზე.
ასევე, შეხვედრაზე განხილული იყო ეროვნული ოფისის მიერ 2025 წელს დაგეგმილი ტექნიკური დახმარების პროგრამები, მათ შორის თემატური ტრენინგები და კონსულტაციები, რომლებიც უზრუნველყოფს უნივერსიტეტის შემდგომ აქტიურ ჩართულობას მიმდინარე პროცესებში.

20 декабря 2024 года в зале Тбилисского Гуманитарного Учебного Университета состоялась информационная встреча с представителями Национального офиса «Горизонт Европа» в Грузии
Встречу возглавил директор национального офиса Леван Хецуриани. На мероприятии присутствовали ректор, административный персонал и академический состав.
Основной целью встречи было вовлечение университета в национальную партнерскую сеть Horizon Europe и информирование о возможностях участия в грантовых конкурсах.
На встрече также были обсуждены программы технического содействия, запланированные национальным офисом на 2025 год, в том числе тематические тренинги и консультации, обеспечивающие дальнейшее активное вовлечение университета в происходящие процессы.