სტუდენტთა და კურსდამთავრებულთა საყურადღებოდ
საქართველოს პრემიერ-მინისტრის ინიციატივით, საჯარო უწყებებში სტუდენტების და კურსდამთავრებულთათვის სტაჟირების პროგრამა იწყება.
სტაჟირების მსურველებს შეუძლიათ განაცხადის გაკეთება 2025 წლის პირველი სექტემბრიდან 10 სექტემბრის ჩათვლით, მთავრობის ადმინისტრაციის მიერ ადმინისტრირებადი ვებგვერდის - www.hr.gov.ge-ის მეშვეობით,
სტაჟიორად შეიძლება, მიღებულ იყოს საქართველოს ქმედუნარიანი მოქალაქე, რომელმაც იცის სახელმწიფო ენა, სწავლობს უმაღლესი განათლების პირველ საფეხურზე (დამამთავრებელი სასწავლო წლის შემთხვევაში), ან მეორე საფეხურზე, ან დასრულებული აქვს უმაღლესი განათლების პირველი ან მეორე საფეხური 2024-2025 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრში.
შერჩევის კრიტერიუმად განისაზღვრა სტაჟირების მსურველი პირის აკადემიური მოსწრება (ქულათა სისტემა - 71-100 ქულის მაჩვენებელი ან/და GPA - 2.7-4.0).
კონკურსი წარიმართება ორ ეტაპად - განაცხადების გადარჩევა და გასაუბრება. სტაჟირების მსურველ პირს შესაბამისი საჯარო დაწესებულების ხელმძღვანელის მიერ შექმნილი კომისია შეაფასებს. თანაბარი კანდიდატების შემთხვევაში, გასაუბრებისას უპირატესობა მიენიჭებათ უმაღლესი აკადემიური მოსწრების კანდიდატებს.
შერჩეული კანდიდატები სტაჟირებას 2025 წლის 1 ოქტომბრიდან 31 დეკემბრის ჩათვლით გაივლიან.
იმ საჯარო დაწესებულებაში სტაჟირება, სადაც მუშაობა საჯარო სამსახურად ითვლება, საჯარო სამსახურის სტაჟში ჩაითვლება, ხოლო საჯარო დაწესებულებაში შემავალ საჯარო ან/და კერძო სამართლის იურიდიული პირში სტაჟირება - საერთო სტაჟში/სამუშაო გამოცდილებაში.
დამატებითი ინფორმაციის მიღება დაინტერესებულ პირებს შეუძლიათ ელექტრონულ ფოსტაზე - userhr@gov.ge. ან ტელ - (995 32) 299 09 00

Внимание, студенты и выпускники! 22.08.2025
По инициативе Премьер-министра Грузии запускается программа стажировки для студентов и выпускников государственных учреждений.
Подать заявку на стажировку можно с 1 сентября 2025 года включительно через веб-сайт, администрируемый Администрацией правительства – www.hr.gov.ge.
Стажером может стать дееспособный гражданин Грузии, владеющий государственным языком, обучающийся на первом уровне высшего образования (в случае выпускного учебного года) или на втором уровне, либо завершивший первый или второй уровень высшего образования в весеннем семестре 2024-2025 учебного года.
Критерием отбора являлась академическая успеваемость претендента на стажировку (балльная система – 71–100 баллов и/или средний балл – 2,7–4,0).
Конкурс будет проводиться в два этапа: отбор заявок и собеседование. Оценку кандидатов на стажировку будет проводить комиссия, созданная руководителем соответствующего государственного учреждения. При равных возможностях кандидатов предпочтение будет отдано кандидатам с более высокой академической успеваемостью на собеседовании.
Отобранные кандидаты пройдут стажировку с 1 октября по 31 декабря 2025 года.
Стажировка в государственном учреждении, где работа считается государственной службой, будет засчитана как стаж государственной службы, а стажировка в юридическом лице публичного и/или частного права в составе государственного учреждения – как общий опыт работы/опыт работы.
Заинтересованные лица могут получить дополнительную информацию по электронной почте userhr@gov.ge или по телефону (995 32) 299 09 00