სასტიპენდიო პროგრამა სლოვაკეთში!
სლოვაკეთის რესპუბლიკა თჰუ-ს სტუდენტებს, ლექტორებსა და მკვლევარებს სთავაზობს ეროვნულ სასტიპენდიო პროგრამას 2026/2027 აკადემიური სასწავლო წლისათვის.
სტუდენტებს აქვთ შესაძლებლობა განაცხადი გააკეთონ მგზავრობის დაფინანსებაზე. რეგისტრაციისათვის ეწვიეთ ონლაინ ვებ-გვერდს: www.scholarships.sk
2026 წლის ზაფხულის სემესტრის სტიპენდიის პროგრამაში განაცხადების წარდგენის ბოლო ვადაა 31 ოქტომბერი.
2026/2027 აკადემიური სასწავლო წლის ეროვნული სტიპენდიის პროგრამაში განაცხადების წარდგენის ბოლო ვადა კი - 2026 წლის 30 აპრილია. დეტალური იფორმაცია წარმოდგენილია თანდართულ ფაილში.
Letter.scholaship administrator. SK. 29.09.2025
ზემოაღნიშნული პროგრამით დაინტერესების შემთხვევაში დაწვრილებითი ინფორმაციისათვის მიმართეთ სტუდენტთა მხარდაჭერისა და კარიერული განვითარების სამსახურს.

Стипендиальная программа в Словакии! 15.10.2025
Словацкая Республика предлагает студентам, преподавателям и научным сотрудникам ТГУ национальную стипендиальную программу  на  новый академический 2026/2027 г.
Студенты могут подать заявку на финансирование поездки. Для регистрации посетите сайт: www.scholarships.sk.
Крайний срок подачи заявок на стипендиальную программу летнего семестра 2026 года — 31 октября. Крайний срок подачи заявок на Национальную стипендиальную программу на 2026/2027 учебный год — 30 апреля 2026 года.
Подробная информация представлена в прикрепленном файле.
Letter.scholaship administrator. SK. 29.09.2025
Если вас интересует вышеупомянутая программа, пожалуйста, свяжитесь с отделом поддержки студентов и карьерного развития для получения дополнительной информации.