ქვეყანაში შექმნილი ახალი კორონავირუსის პანდემიასთან დაკავშირებით საგანმანათლებლო დაწესებულებები დისტანციური სწავლების რეჟიმზე გადავიდა. ელექტრონული სწავლების გამოწვევებსა და პერსპექტივებზე იმსჯელა თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის ადმინისტრაციამ და მიიღო გადაწყვეტილება ციფრული Zoom პლატფორმის სარგებლობის შესახებ.
აღნიშნული პროგრამის გამოყენებასთან დაკავშირებით დაწესებულების თანამშრომლებსა და პროფესორ-მასწავლებლებს ჩაუტარდათ შესაბამისი ტრენინგი. 2020 წლის პირველი აპრილიდან თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის ყველა ფაკულტეტი გადავიდა დისტანციური სწავლების რეჟიმზე. უნივერსიტეტი გამოთქვამს მზადყოფნას სხვადასხვა სასწავლო აქტივობების ონლაინ განხორციელების თაობაზე.
მაგისტრატურაში სწავლის გაგრძელების მსურველთა საყურადღებოდ!
ვრცლადმიკრობიოლოგიის საინტერესო ლექცია ლაბორატორიაში
მიკრობიოლოგიის საინტერესო ლექცია ლაბორატორიაში
ვრცლადI საფეხურის სტუდენტთა სახელმწიფო სასწავლო გრანტით სწავლის დაფინანსების სოციალური პროგრამა
უმაღლესი განათლების პირველ საფეხურზე ბაკალავრის, მასწავლებლის მომზადების ინტეგრირებული საბაკალავრო-სამაგისტრო, ვეტერინარიის ინტეგრირებულ...

В связи с новой пандемией коронавируса в стране учебные заведения перешли на дистанционное обучение. Администрация Тбилисского гуманитарного университета обсудила проблемы и перспективы электронного обучения и решила использовать цифровую платформу Zoom.
Соответствующие тренеры и профессора учреждения прошли обучение применению этой программы. С 1 апреля 2020 года все факультеты Тбилисского гуманитарного университета перешли на дистанционное обучение. Университет выражает готовность к проведению различных образовательных мероприятий в режиме онлайн.
Национальный научный фонд Грузии имени Шота Руставели объявляет конкурс грантов на поддержку научно-исследовательских проектов и международных научных мероприятий, посвященных изучению оккупированных территорий Грузии в 2021 году 01.03.2021
Национальный научный фонд Грузии имени Шота Руставели объявляет конкурс грантов на поддержку научно-исследовательских проектов и международных научных мероприятий, пос...