ვებინარი - ვისაუბროთ ფსიქიკურ ჯანმრთელობაზე 14.05.2021
2021 წლის 13 მაისს, თჰუ-ს ჰუმანიტარული ფაკულტეტის პროფესორ-მასწავლებლები ირინე არჯევანიძე და ეკატერინე სულუხია დაესწრენენ RGUAlumni · არაკომერციული ორგანიზაციის, საზოგადოებრივი კოლეჯის ორგანიზებით ჩატარებულ ვებინარ თემაზე: „ვისაუბროთ ფსიქიკურ ჯანმრთელობაზე“
დისკუსიის დროს განხილული იქნა პანდემიის ზოგადი შედეგები, თუ როგორ იმოქმედა სოციალურმა შეზღუდვებმა ჩვენს ფსიქიკურ ჯანმრთელობაზე, იზოლაციისა და ადამიანებთან კონტაქტის არარსებობის პირობებში.
სტეფანი მორისონი - ედინბურგის ექიმთა სამეფო კოლეჯის მრჩეველი, საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის სამეფო საზოგადოების სტიპენდიანტი.
დოქტორი ფრენსის ქუინი - დიპლომირებული ფსიქოლოგი; რობერტ გორდონის უნივერსიტეტის გამოყენებითი სოციალური კვლევების სკოლის ფსიქოლოგიის ლექტორი.

13 мая 2021 года Ирине Арджеванидзе и Екатерина Сулухия, профессора гуманитарного факультета THU, примут участие в вебинаре «Давайте поговорим о психическом здоровье», организованном RGUAlumni ·, некоммерческой организацией и государственным колледжем.
В ходе обсуждения обсуждались общие последствия пандемии, то, как социальные ограничения повлияли на наше психическое здоровье, изоляцию и отсутствие контактов с людьми.
Компьютерные колонки:
Стефани Моррисон - советник Королевского колледжа врачей Эдинбурга, член Королевского общества общественного здравоохранения.
Доктор Фрэнсис Куинн - сертифицированный психолог; Преподаватель психологии Школы прикладных социальных исследований Университета Роберта Гордона.