სამსახურის მიზანია სასწავლო პროცესების საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისად წარმართვა და კონკურენტუნარიანი სპეციალისტების მომზადების პროცესისათვის ხელშეწყობა. სამსახურის ამოცანებია: 1. სასწავლო პროცესის მართვა და ორგანიზაციული უზრუნველყოფა; 2. სტუდენტთა მიერ ძირითადი და დამატებითი სპეციალობების არჩევის პროცესის კოორდინაცია და სათანადო რეკომენდაციების შემუშავება; 3. სტუდენტთა მობილობის პროცესის ორგანიზაციული უზრუნველყოფა; 4. ფაკულტეტების სასწავლო საქმიანობის კოორდინაცია, ამ სფეროში სათანადო ინფორმაციის მიღება და დამუშავება; 5. ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურთან თანამშრომლობით საგანმანათლებლო პროგრამების მონიტორინგი; 6. ავტორიზაციის აკრედიტაციის გავლისათვის სამსახურის კომპეტენციის ფარგლებში საჭირო სამუშაოების ჩატარება; 7. სასწავლო პროცესებთან დაკავშირებით სხვადასხვა დებულებებისა და წესების შემუშავებაში მონაწილეობა; 8. სასწავლო პროცესებთან დაკავშირებით რექტორის მიერ მიღებული ბრძანებების შესრულებაზე კონტროლის განხორციელება; 9. ფაკულტეტის მიერ აუდიტორიების შეთანხმებული და დადგენილი წესით გამოყენების პროცესის კოორდინაცია. თბილისის ჰუმანიტარული უნივერსიტეტის სასწავლო პროცესის მართვის სამსახურის უფროსი ნანა ბიჩენოვი. |
|
2003-2007– საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი.სპეციალობა: ადმინისტრაციული და ეკონომიკური სისტემების მართვა და კომპიუტერული ავტომატიზაცია. ინფორმაციული ტექნოლოგიების ბაკალავრი. 2011-2013 – საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი. ინფორმატიკის და მართვის სისტემების ფაკულტეტი. შენობისა და მართვის სისტემების ავტომატიზაციის მაგისტრი. 2016 წელს მიენიჭა მექანიკური ინჟინერიის, მართვის სისტემებისა და ავტომატიზაციის დოქტორის ხარისხი. 2010 წლიდან მუშაობს თბილისის ჰუმანიტარულ უნივერსიტეტში მოწვეულ მასწავლებლად, 2011-2016 წლებში – სასწავლო პროცესის კოორდინატორი თბილისის ჰუმანიტარულ უნივერსიტეტში, 2012-2013 წლებში – მოწვეული მასწავლებელი საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში. 2016 წლიდან – თბილისის ჰუმანიტარულ უნივერსიტეტში სასწავლო პროცესის მართვის ოფისის ხელმძღვანელი. ნანა ბიჩენოვი არის 4 სამეცნიერო სტატიის ავტორი და ერთი წიგნის თანაავტორი. |

Целью деятельности отдела управления учебным процессом является обеспечение образовательного процесса в соответствии с международными стандартами и содействие подготовке конкурентоспособных специалистов. Задачами отдела управления учебным процессом являются: 1. Управление учебным процессом и его организационное обеспечение; 2. Координация процесса выбора студентами основных и дополнительных специальностей и разработка соответствующих рекомендаций; 3. Организационное обеспечение процесса студенческой мобильности; 4. Координация учебного процесса факультетов, получение и обработка актуальной информации в этой области; 5. Мониторинг образовательных программ совместно со службой обеспечения качества; 6. Проведение работ, необходимых для авторизации, аккредитации в рамках компетенции службы; 7. Участие в разработке различных нормативных актов, регламентирующих учебный процесс; 8. Осуществление контроля за исполнением приказов ректора по вопросам учебного процесса; 9. Координация использования факультетами аудиторий в установленном порядке; Начальником отдела управления учебным процессом Тбилисского гуманитарного университета является Нана Биченови.
nanabichenovi86@gmail.com |
|
2003-2007 — Грузинский технический университет. Специальность: управление административными и экономическими системами и компьютерная автоматизация. Бакалавр информационных технологий. 2011-2013 — Грузинский технический университет. Факультет информатики и систем управления. Магистр автоматизации зданий и систем управления. В 2016 году присвоена ученая степень доктора механики, систем управления и автоматики. С 2010 года работает в Тбилисском гуманитарном университете приглашенным преподавателем, 2011-2016 — координатор учебного процесса в Тбилисском гуманитарном университете, 2012-2013 — приглашенный преподаватель в Грузинском техническом университете. С 2016 года — руководитель офиса управления учебным процессом в Тбилисском гуманитарном университете. Нана Биченови является автором 4 научных статей и соавтором одной книги. |