სამართლის მაცნე საერთაშორისო გლობალურ ბაზა ROAD - ში ინდექსირდება!
ROAD გახლავთ ღია წვდომის სამეცნიერო რესურსების (სამეცნიერო ჟურნალების, კონფერენციების მასალების, აკადემიური საცავები და სხვა.) გლობალური და ინტერდისციპლინარული სისტემა (კატალოგი), რომელიც შეიქმნა 2013 წელს.
ROAD შექმნილია ISSN - ს სერიული რესურსების იდენტიფიკაციის საერთაშორისო სისტემის ბაზაზე.
ROAD მიზნად ისახავს ინფორმაციასთან და ცოდნასთან საყოველთაო წვდომას, შენახვას, სამეცნიერო რესურსებთან წვდომის გაიოლებას, ამ რესურსების სარედაქციო ხარისხის შეფასებას და სამეცნიერო საზოგადოების მიერ მათ გამოყენებას. იუნიესკომ ROAD - ს შექმისათვის სერიული პუბლიკაციების რეგისტრაციის ცენტრთან (CIEPS) ერთად გააერთიანა ძალისხმევა. CIEPS არის იუნესკოს ეგიდით შექმნილი მეორე კატეგორიის ცენტრი.
ROAD შექმნილია ISSN (სერიული რესურსების იდენტიფიკაციის საერთაშორისო სისტემა) სისტემაზე და აკავშირებს სხვადასხვა წყაროდან შემოსულ მონაცემებს, ისეთები როგორიცაა სამეცნიერო ინდექსები და რჩეული რეესტრები მიძღვნილი სამეცნიერო პუბლიკაციებისათვის.
ROAD მხარს უჭერს ISSN - ს საერთაშორისო ცენტრი და იუნესკო. იგი ხელმისაწვდომია იუნესკოს ღია წვდომის გლობალური პორტალით (GOAP).
ROAD წარმოადგენს ღია წვდომის სამეცნიერო რესურსების ხარისხის და ღია წვდომის მოდელის განვითარების შეფასების და დაკვირვების უნიკალურ ინსტრუმენტს მთელს მსოფლიოში.

"Юридический вестник" занесен в международную глобальную базу данных ROAD!
ROAD - это глобальная и междисциплинарная система (каталог) научных ресурсов открытого доступа (научные журналы, материалы конференций, академические репозитории и т. Д.), Созданная в 2013 году.
ROAD основан на Международной системе идентификации последовательных ресурсов ISSN.
ROAD направлен на обеспечение всеобщего доступа к информации, знаниям, хранилищам, облегчение доступа к научным ресурсам, оценку редакционного качества этих ресурсов и их использования научным сообществом. ЮНЕСКО объединила усилия с Центром регистрации серийных изданий (CIEPS) для создания ROAD. CIEPS - центр второй категории, созданный под эгидой ЮНЕСКО.
ROAD основан на системе ISSN (Международная система идентификации последовательных ресурсов) и связывает данные из различных источников, таких как научные индексы и избранные регистры, со специальными научными публикациями.
ROAD поддерживается Международным центром ISSN и ЮНЕСКО. Он доступен через Глобальный портал открытого доступа ЮНЕСКО (GOAP).
ROAD - это уникальный инструмент для оценки и мониторинга качества научных ресурсов с открытым доступом и разработки модели открытого доступа по всему миру.
ROAD - это уже вторая международная база данных, в которую индексируется журнал «Юридический вестник».