შიდა საგრანტო პროექტი: ტექნოგენური ნარჩენებით დაბინძურებული წყლების კვლევა 16.04.2021
თბილისის ჰუმანიტარულ სასწავლო უნივერსიტეტში მიმდინარე საგრანტო პროექტის „ტექნოგენური ნარჩენებით დაბინძურებული წყლების კვლევა“ ფარგლებში განხორციელდა მივლინება ჭიათურის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე. აღებული იქნა საწარმოო ნარჩენებით დაბინძურებული საკვლევი მდინარეებიდან წყლის სინჯები.
მივლინებაში იმყოფებოდნენ პროექტის ხელმძღვანელი მარინე შავლაყაძე და პროექტში ჩართული სტუდენტები: მარიამ დუნდუა, ლანა ჯანანაშვილი, ხატია გოგუა, ქრისტინა ზარნაძე.
შედეგების დაფიქსირება მოხდება საგრანტო პროექტით გათვალისწინებული პროგრამულ ანგარიშში, განსაზღვრული ამოცანის შედეგში.

Деловая поездка на территорию муниципалитета Чиатура была осуществлена в рамках текущего грантового проекта «Исследования загрязненных водными отходами» в Тбилисском гуманитарном университете. Пробы воды отбирались из исследуемых рек, загрязненных промышленными отходами.
В командировке находились руководитель проекта Марине Шавлакадзе и участвовавшие в проекте студенты: Мариам Дундуа, Лана Джананашвили, Хатия Гогуа, Кристина Зарнадзе.
Результаты будут записаны в программном отчете, предоставленном грантовым проектом в результате выполнения поставленной задачи.