სამუშაო შეხვედრა გერმანიის პარტნიორი უნივერსიტეტის წარმომადგენელთან და ახალი შეთანანხმება Erasmus+ Kay Action 1 კრედიტ მობილობის ფარგლებში 27.09.2024
სამუშაო შეხვედრა გერმანიის პარტნიორი უნივერსიტეტის წარმომადგენელთან და ახალი შეთანანხმება Erasmus+ Kay Action 1 კრედიტ მობილობის ფარგლებში
2024 წლის 20 სექტემბერს, თბილისის ჰუმანიტარული უნივერსიტეტის ეკონომიკის, ბიზნესისა და მართვის ფაკულტეტის დეკანმა,  პროფესორმა ნონა გელიტაშვილმა, და საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსმა, ასოც. პროფესორმა გიორგი ხარშილაძემ უმასპინძლეს აშაფენბურგის ტექნიკური უნივერსიტეტის (გერმანია) საერთაშორისო ოფისისა და კარიერული სამსახურის ხელმძღვანელს - ერნსტ შულთენს.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი სახის შეხვედრა შედგა თბილისის ჰუმანიტარული  უნივერსიტეტის ადმინისტრაციის წარმომადგენლებთან. შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე, დაიგეგმა კონკრეტული აქტივობები სამომავლო პროექტების თაობაზე და შედგა შეთანხმება 2025 წლის Erasmus+ Kay Action 1 კრედიტ მობილობის ფარგლებში განსახორციელებელ გაცვლით პროგრამებზე.
აშაფენბურგის ტექნიკური უნივერსიტეტი თბილისის ჰუმანიტარული უნივერსიტეტის სტრატეგიული მნიშვნელობის პარტნიორია გერმანიაში. უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ხელშეკრულება ითვალისწინებს აკადემიური/ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობას კვლევისა და სწავლების კომპონენტის ფარგლებში.

20 сентября 2024 года профессор Нона Гелиташвили, декан факультета экономики, бизнеса и менеджмента Тбилисского гуманитарного университета, вместе с доц. Георгием Харшиладзе, руководителем службы международных отношений, имели честь принять Эрнста Шультена, руководителя международного офиса и службы карьеры в Университете прикладных наук Ашаффенбурга (Германия).
В ходе визита состоялась ознакомительная встреча с представителями администрации Тбилисского гуманитарного университета. Обсуждения были сосредоточены на текущем сотрудничестве между двумя университетами, планировании конкретных мероприятий для будущих совместных проектов и завершении соглашения о программах обмена, которые будут реализованы в рамках программы Erasmus+ Kay Action 1 Credit Mobility 2025 года.
Университет прикладных наук Ашаффенбурга является стратегическим партнером Тбилисского гуманитарного университета в Германии. Новое соглашение между учреждениями обеспечит мобильность академического и административного персонала, особенно в рамках научно-исследовательской и преподавательской деятельности.