პროექტი - დავიცვათ საქართველოს სისუფთავე 11.06.2020
კავკასიის გარემოსდაცვითი არასამთავრობო ორგანიზაციების ქსელი (CENN), წარმოგიდგენთ პროექტს:  „დავიცვათ საქართველოს სისუფთავე“.
საქართველოს ბუნების მკვლევართა კავშირი „ორქისი“, შვედეთის მთავრობის ფინანსური უზრუნველყოფით, პროექტის „დავიცვათ საქართველოს სისუფთავე“ ფარგლებში, აცხადებს ესსეების კონკურსს თემაზე ნარჩენების მართვა, რომელიც მიზნად ისახავს, ახალგაზრდების თვალით დანახული, გარემოს დაცვის საკითხების და მდგრადი განვითარების მიზნების პოპულარიზაციას და მათი ჩართულობის გაზრდას.
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ უმაღლესი სასწავლებლების სტუდენტებს.
ესსეების წარმოდგენის ბოლო ვადაა 2020 წლის 5 ივლისი, 18:00 საათი და უნდა შეადგენდეს 5-7 გვერდს. კონკურსის ფარგლებში გამოვლინდება 1 გამარჯვებული, რომელსაც გადაეცემა ფულადი პრიზი 500 ლარი.
ნარჩენების მართვის თემის კონტექსტი
ბიომრავალფეროვნების თემის კონტექსტი
სამედიცინო ნარჩენები და პანდემია, თემის კონტექსტი
12 მარტს, ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებულის ადმინისტრაციასა და თბილისის ჰუმანიტარულ-სასწავლო უნივერსიტე...

Союз исследователей природы Грузии «Оркиси» при финансовой поддержке правительства Швеции объявляет конкурс эссе по управлению отходами, направленный на продвижение экологических проблем и целей устойчивого развития глазами молодых людей и повышение их участия.
В конкурсе могут принять участие студенты высших учебных заведений.
Крайний срок подачи рефератов - 5 июля 2020 г., 18:00 и должен составлять 5-7 страниц. В рамках конкурса будет выявлен 1 победитель, который получит денежный приз в размере 500 лари.
детальноОткрытая лекция по правовым, географическим и политическим аспектам государственной границы Грузии (ХХ век)