საჯარო ლექცია თემაზე - სტრესის გამომწვევი მიზეზები და მასთან გამკლავების სტრატეგიები 04.03.2022
დღეს, 4 მარტს, თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის ორგანიზებით ჩატარდა თჰუ-ს აფილირებული ასისტენტ-პროფესორის, ფსიქოლოგიის დოქტორის, მარიამ გვილავას საჯარო ლექცია თემაზე: „სტრესის გამომწვევი მიზეზები და მასთან გამკლავების სტრატეგიები.“
შეხვედრა წარიმართა ინტერაქციულ ფორმატში, განხილულ იქნა სხვადასხვა პრაქტიკული ქეისები, რომლებიც აუდიტორიას დაეხმარა სტრესთან დაკავშირებული საკითხების უკეთესად აღქმაში.
საჯარო ლექციის  მონაწილეებმა მიიღეს ფსიქოლოგის რეკომანდაციები, რომლებიც დაეხმარებათ მათ სტრესულ სიტუაციებში მოქმედებასა თვითორგანიზებაში, ასევე სტრესთან ბრძოლის ეფექტური სტრატეგიის შემუშავებაში.
საჯარო ლექცია ჩატარდა  დისტანციურ რეჟიმში, ზუმის პლატფორმის გამოყენებით.
კონფერენცია თემაზე: თანამედროვე მედიცინა 11.05.2019
კონფერენცია თემაზე: თანამედროვე მედიცინა
თბილისის ჰუმანიტარულ სასწავლო უნივერსიტეტში გაიმართება რეგიონული სტუდენტური კონფერენცია თემაზე: „თან...

Сегодня, 4 марта, Тбилисский гуманитарный университет организовал публичную лекцию Мариам Гвилава, кандидата психологических наук, ассистент-профессора ТГУ, на тему: «Причины стресса и стратегии преодоления».
Встреча проходила в интерактивном формате, обсуждались различные практические кейсы, которые помогли аудитории лучше разобраться в вопросах, связанных со стрессом.
Участники публичной лекции получили рекомендации психолога, которые помогут им действовать самоорганизованно в стрессовых ситуациях, а также выработать эффективную стратегию совладания со стрессом.