შშმ პირთა სიმღერის, ცეკვისა და ხელოვნების ინტეგრირებული VII კონკურს-ფესტივალი „ივერია - ბრილიანტი“
2025 წლის 26-27 ივლისს ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სააქტო დარბაზში, შშმ პირთა სიმღერის, ცეკვისა და ხელოვნების ინტეგრირებული კონკურს-ფესტივალი „ივერია - ბრილიანტი“ გაიმართა.
ფესტივალი ხელს უწყობს შშმ პირთა ხელოვნებაში ჩართულობას, მათ შემდგომ განვითარებას, სრულ ინტეგრაციასა და საზოგადოებაში ღირსეული ადგილის დამკვიდრებას. ღონისძიებაში მონაწილეობდა 28 შშმ პირი, სხვადასხვა ქვეყნიდან.
აღნიშნული ფესტივალის მხარდამჭერთა შორის იყვნენ თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის წარმომადგენლებიც.
დასკვნით ნაწილში, გაიმართა დაჯიდლოების ცერემონია, სადაც ფესტივალის ორგანიზატორმა, ნუგზარ ჭიაბერაშვილმა თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის წარმომადგენელს გადასცა საპატიო სიგელი, საუკეთესო პარტნიორობისათვის.
ვრცლადპროფ. ნონა გელიტაშვილმა მონაწილეობა მიიღო Erasmus-ისა და DAAD-ს ერთობლივ ღონისძიებაში: BROWN BAG BREAKFAST Erasmus + პოლიტიკის მხარდაჭერისთვის
2021 წლის 25 ივნისს Erasmus-ისა და DAAD-ს ორგანიზებით, ჩატარდა ღონისძიება: „BROWN BAG BREAKFAST Erasmus + პოლიტიკის მხარდაჭერისთვის&...

Интегрированный VII конкурс-фестиваль песни, танца и искусства людей с ограниченными возможностями «Иверия-Бриллиант» 06.10.2025
Интегрированный VII конкурс-фестиваль песни, танца и искусства людей с ограниченными возможностями «Иверия-Бриллиант»
26–27 июля 2025 года в актовом зале Тбилисского государственного университета им. Ив. Джавахишвили состоялся Интегрированный конкурс-фестиваль песни, танца и искусства людей с ограниченными возможностями «Иверия-Бриллиант».
Фестиваль способствует вовлечению людей с ограниченными возможностями в искусство, их дальнейшему развитию, полноценной интеграции и занятию достойного места в обществе. В мероприятии приняли участие 28 человек с ограниченными возможностями из разных стран.
В числе спонсоров фестиваля были представители Тбилисского гуманитарного учебного университета.
В финале состоялась церемония награждения, на которой организатор фестиваля Нугзар Чиаберашвили вручил почетную грамоту представителю Тбилисского гуманитарного учебного университета за лучшее партнерство.