VI საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკული ინტერდისციპლინური კონფერენცია!
2025 წლის 5-6 დეკემბერს თბილისის ჰუმანიტარულ უნივერსიტეტში კვლევებისა და განვითარების ცენტრის ორგანიზებით ჩატარდა რიგით VI საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკული ინტერდისციპლინური კონფერენცია.
კონფერენციაზე მონაწილეობა მიიღო 54-მა მონაწილემ, მათ შორის იყვნენ მეცნიერების სხვადასხვა დარგის წარმომადგენლები როგორც საქართველოს, ისე საზღვარგარეთის უმაღლესი საგანმანათლებო დაწესებულებებიდან.
კონფერენცია მოიცავდა ოთხ სექციას: მედიცინა, სამართალი, ბიზნეს-ეკონომიკა და ჰუმანიტარული მეცნიერებები. სექციებს უძღვებოდნენ მოდერატორები - უნივერსიტეტის პროფესორები.
მონაწილეთა მიერ წარმოდგენილი მოხსენებები გამოირჩეოდა აკადემიზმითა და სამეცნიერო სიახლეებით. კონფერენციის მიმდინარეობისას გაიმართა კითხვა-პასუხის სესია და დისკუსია, სადაც მოსმენილი იქნა საინტერესო მოსაზრებები მეცნიერების სხვადასხვა დარგის პოპულარიზაციისა და მისი შემდგომი განვითარებისათვის.
V საერთაშორისო კონფერენციაზე წარმოდგენილი ნაშრომების თეზისები გამოიცემა ელექტრონული სახით. კონფერენციის ყველა მონაწილეს გადაეცათ ინგლისურენოვანი საერთაშორისო სერტიფიკატები.

VI Международная научно-практическая междисциплинарная конференция
5-6 декабря 2025 года в Тбилисском гуманитарном университете состоялась 6-я Международная научно-практическая междисциплинарная конференция, организованная научно-исследовательским центром.
В конференции приняли участие 54 человека, в том числе профессора/преподаватели высших учебных заведений Грузии и других стран.
В рамках конференции работали четыре основные секции: медицина, право, экономика и гуманитарные науки. Заседания секций вели модераторы.
Доклады участников отличались академичностью и научными инновациями. В ходе конференции состоялись дискуссии, на которых были представлены интересные идеи для развития и популяризации различных научных областей.
Доклады, представленные на 6-й Международной научной конференции, будут опубликованы в сборнике трудов конференции. Все участники конференции предоставили международные сертификаты о владении английским языком.