გაცვლითი პროგრამა ლიეტუვაში
თბილისის ჰუმანიტარული უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის, Erasmus+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, ცხადდება მობილობა Mykolas Romeris University-ში (ვილნიუსი, ლიეტუვა) 2026-2027 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრისთვის.
კონკურსში მონაწილეობა შეუძლიათ სამართლის, ფსიქოლოგიისა და ბიზნესის ადმინისტრირების საბაკალავრო პროგრამების მე-2 და მე-3 კურსის სტუდენტებს, რომლებსაც აქვთ თბილისის ჰუმანიტარული უნივერსიტეტის აქტიური სტუდენტის სტატუსი.
ძირითადი მოთხოვნები და პირობები:
- ენის ფლობა: ინგლისური ენის B1-B2 დონე (კონკრეტული პროგრამის მიხედვით).
- კრედიტების აღიარება: ლიეტუვაში მიღებული კრედიტები სტუდენტს საქართველოში დაბრუნების შემდეგ უღიარდება.
- დაფინანსება: Erasmus+ შეთანხმების ფარგლებში, სტუდენტები მასპინძელ უნივერსიტეტში თავისუფლდებიან სწავლის საფასურისგან.
- საკუთარი ხარჯები: საცხოვრებელ, კვებისა და სხვა პირად ხარჯებს სტუდენტი ფარავს თავად.
რეგისტრაცია და შერჩევა:
რეგისტრაციისთვის მიმართეთ თბილისის ჰუმანიტარული უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურს მიმდინარე წლის 29 მაისის ჩათვლით. რეგისტრაციის დასრულების შემდეგ, საუკეთესო კანდიდატების გამოსავლენად, ჩატარდება ტესტირება და გასაუბრება.
დამატებითი ინფორმაცია მიმღები უნივერსიტეტის შესახებ იხილეთ შემდეგ ბმულებზე:
https://www.mruni.eu/en/university/internationalization/erasmus-and-exchange-studies-incoming/
https://www.mruni.eu/wp-content/uploads/2026/04/Exchange-to-MRU-26-27_Bilateral-Partners.pdf
ონლაინ სამეცნიერო დისკუსია - ევთანაზიის სისხლისსამართლებრივი პრობლემები სამართალშედარებით ჭრილში
ვრცლადთბილისის მერიამ სოციალურად დაუცველი სტუდენტების სწავლის დაფინანსების მიზნით განაცხადების მიღება დაიწყო
თბილისის მერიამ სოციალურად დაუცველი სტუდენტების სწავლის დაფინანსების მიზნით, განაცხადების მიღება და...

Программа обмена в Литве 19.05.2026
Для студентов Тбилисского гуманитарного университета в рамках программы обмена Erasmus+ объявляется о программе мобильности в Университет Миколаса Ромериса (Вильнюс, Литва) на осенний семестр 2026-2027 учебного года.
К участию приглашаются студенты 2-го и 3-го курсов бакалавриата по направлениям «Право», «Психология» и «Управление бизнесом», имеющие статус действующего студента Тбилисского гуманитарного университета.
Основные требования и условия:
Знание языка: уровень владения английским языком B1-B2 (в зависимости от конкретной программы).
Признание кредитов: кредиты, полученные в Литве, признаются по возвращении студента в Грузию.
Финансирование: в рамках соглашения Erasmus+ студенты освобождаются от платы за обучение в принимающем университете.
Собственные расходы: студент самостоятельно покрывает расходы на проживание, питание и другие личные расходы.
Регистрация и отбор:
Для регистрации, пожалуйста, свяжитесь с отделом международных отношений Тбилисского гуманитарного университета до 29 мая текущего года. После регистрации будет проведено тестирование и собеседование для выявления лучших кандидатов.
Дополнительную информацию о принимающем университете можно найти по следующим ссылкам:
https://www.mruni.eu/en/university/internationalization/erasmus-and-exchange-studies-incoming/
https://www.mruni.eu/wp-content/uploads/2026/04/Exchange-to-MRU-26-27_Bilateral-Partners.pdf
Национальный научный фонд Грузии Шота Руставели объявляет грантовый конкурс на поддержку научно-исследовательских проектов и международных научных мероприятий по изучению приграничных регионов Грузии в 2021 году. 01.03.2021
Национальный научный фонд Грузии Шота Руставели объявляет грантовый конкурс на поддержку научно-исследовательских проектов и международных научных мероприятий по изуче...