4-5 ივნისს, თბილისში, მდგრადი განვითარების XVI რეგიონული ფორუმი გაიმართა. 05.06.2026
2026 წლის 4-5 ივნისს, თბილისში, მდგრადი განვითარების XVI რეგიონული ფორუმი სახელწოდებით - „მშვიდობის როლი მდგრად სოციალურ-ეკონომიკურ განვითარებაში“ გაიმართა.
ღონისძიების მიზანი გამოცდილების, თანამედროვე მიდგომებისა და იდეების გაზიარებაა, რომელიც თანამშრომლობის ჩამოყალიბებისა და ქალაქების განვითარების მდგრად და გრძელვადიან პერსპექტივას ქმნის. ფორუმზე განხილული იყო ისეთი თემები, როგორებიცაა: ადამიანური კაპიტალის განვითარება და განათლების როლი ეკონომიკური მდგრადობისთვის, მდგრადი ეკონომიკური განვითარება, 8 000-წლიანი ტრადიციული მეღვინეობა, ჯანდაცვის სერვისების ხელმისაწვდომობა და ინოვაციები, განახლებადი ენერგიის მოხმარება და განვითარება, ცირკულარული ეკონომიკა, თანამედროვე ტენდენციები სამშენებლო სექტორში და სხვა.
ფორუმში მონაწილეობას იღებდნენ: საქართველოს პრეზიდენტი, პრემიერ მინისტრი, მთავრობის წევრები, მუნიციპალიტეტების მერები და საკრებულოს წარმომადგენლები, ადგილობრივი და საერთაშორისო მომხსენებლები, ექსპერტები სხვადასხვა სფეროდან,  ბიზნესსექტორის, აკადემიური წრეებისა და დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლები.
თბილისის ჰუმანიტარული უნივერსიტეტიდან ფორუმს ესწრებოდნენ უნივერსიტეტის ვიცე - რექტორი  მედეა ჭელიძე,  კვლევებისა და განვითარების ცენტრის უფროსი ირმა მესირიძე   და კვლევებისა და განვითარების ცენტრის უფროსი სპეციალისტი  მაია მელაძე.
სემინარი: კვლევითი პროექტების დაგეგმვა, კვლევის კომერციალიზაცია და ინტერნაციონალიზაცია 03.07.2021
2021 წლის 2 ივლისს, THU-ში აკადემიური და მოწვეული პერსონალისთვის ჩატარდა სემინარი კვლევითი პროექტების დაგეგმვის, კვლევის კომერციალიზაციისა და ინტერნაციონალიზაციის საკი...

4-5 июня в Тбилиси состоялся XVI Региональный форум по устойчивому развитию. 05.06.2026
4–5 июня 2026 года в Тбилиси состоялся XVI Региональный форум по устойчивому развитию под названием «Роль мира в устойчивом социально-экономическом развитии».
Целью мероприятия являлся обмен опытом, современными подходами и инновационными идеями, способствующими развитию сотрудничества и формированию устойчивых долгосрочных перспектив развития городов и территорий. В рамках форума были рассмотрены такие актуальные вопросы, как развитие человеческого капитала и роль образования в обеспечении экономической устойчивости, устойчивое экономическое развитие, 8-тысячелетняя традиция виноделия, доступность и инновации в сфере здравоохранения, использование и развитие возобновляемых источников энергии, циркулярная экономика, современные тенденции в строительном секторе и другие вопросы стратегического значения.
В работе форума приняли участие Президент Грузии, Премьер-министр, члены Правительства, мэры муниципалитетов и представители местных советов (сакребуло), местные и международные докладчики, эксперты различных областей, а также представители бизнес-сектора, академических кругов и дипломатического корпуса.
Тбилисский гуманитарный университет на форуме представляли проректор университета Медея Челидзе, руководитель Центра исследований и развития Ирма Месиридзе и старший специалист Центра исследований и развития Майя Меладзе.
Студенческая конференция Тбилисского гуманитарного университета 19.12.2019
20 декабря - 22:00 1. Гатенадзе Арчил - Анатомия нижней челюсти (Руководитель: проф. Нино Ормоцадзе) 2. Руб...
11 марта 2026 года в 15:00 в Тбилисском гуманитарном университете состоится интеллектуально-познавательная игра. Что? Где? Когда? В игре могут принять участие с...