"კარიერული განვითარებისა და გლობალური დასაქმების ფორუმი" სასტუმრო "ბილტმორ თბილისში"
2019 წლის 19 ნოემბერს კარიერული განვითარების ცენტრის ორგანიზებით სასტუმრო "ბილტმორ თბილისში" პირველად ჩატარდა "კარიერული განვითარებისა და გლობალური დასაქმების ფორუმი". აღნიშნულ ღონისძიებაში საქართველოს 15 წამყვან უნივერსიტეტს შორის მონაწილეობდა თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტიც.
ფორუმი მიზნად ისახავდა სტუდენტთა/კურსდამთავრებულთა და აბიტურიენტთა ინფორმირებულობას ქართულ შრომით ბაზარზე არსებული მდგომარეობის, მათ შორის მსურველთა სტაჟირების, დასაქმების, კარიერული განვითარებისა და ქვეყნის ეკონომიკური ზრდის ტენდენციების გათვალისწინებით.
ფორუმში, 50 მსხვილ დამსაქმებელთა შორის მონაწილეობდნენ როგორც სახელმწიფო, ისე კერძო სექტორის წარმომადგენლებიც. თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტი აქტიურად ჩაერთო სოციალური პასუხისმგებლობის პროექტში და ფორუმის ფარგლებში სხვადასხვა დამსაქმებელთან ხელი მოეწერა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს.
2019 წლის 24 ივნისს თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტთა მხარდაჭერისა და კარიერული განვი...

19 ноября 2019 года Центр развития карьеры организовал первый в истории «Форум развития карьеры и глобального трудоустройства» в отеле Biltmore Tbilisi. Тбилисский гуманитарный педагогический университет входит в число 15 ведущих университетов Грузии.
Целью форума было информирование студентов / выпускников и абитуриентов о текущем состоянии грузинского рынка труда, включая стажировки, трудоустройство, карьерный рост и тенденции экономического роста в стране.
Среди 50 крупных работодателей на форуме были представители как государственного, так и частного сектора. Тбилисский гуманитарный педагогический университет активно участвует в проекте социальной ответственности, и в рамках форума был подписан меморандум о взаимопонимании с различными работодателями.