2021 წლის 18 დეკემბერს გაიმართება ადმინისტრაციული სამართლის ფორუმი
საქართველოს ადვოკატები დამოუკიდებელი პროფესიისათვის, იურიდიული პროფესიის განვითარების ცენტრისა და შავის ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტის ორგანიზებით 2021 წლის 18 დეკემბერს იმართება ადმინისტრაციული სამართლის ფორუმი.
ღონისძიებაზე განხილული იქნება ადმინისტრაციული სამართლის მნიშვნელოვანი და პრობლემური საკითხები.
მათ შორის, ადმინისტრაციული სამართლაწარმოების დროს დროებითი განჩინებისა და სარჩელის უზრუნველყოფის ღონისძიების გამოყენებისა და უძრავი ქონების რეგისტრაციასთან დაკავშირებული დავების განხილვის თავისურებები.
ფორუმში სპიკერებად მოწვეულნი არიან: თბილისიის სააპელაციო სასამართლოს მოსამართლე - ხატია არდაზაიშვილი და საქართველოს უზენესი სასამართლოს მოსამართლე - თამარ ოქროპირიძე.
ღონისძიებაში მონაწილეობას მიიღებენ საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრები, პრაქტიკოსი იურისტები და საჯარო მოხელეები, რომლებიც დაინტერესებულნი არიან ადმინისტრაციული სამართლის საკითხებით. ღონისძიების ნაწილი წარიმართება ინტერაქციულ რეჟიმში, სადაც მონაწილეებს საშუალება ექნებათ დასვან შეკითხვები და იმსჯელონ ადმინისტრაციული სამართლის პრობლემური საკითხების შესახებ.
ღონისძიებაზე მონაწილეობა უფასოა. რეგისტრაციისათვის ეწვიეთ: https://forms.gle/nsAbVAxhkz7iGQYB8
ღონისძიება გაიმართება შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტში. მის. ქ. თბილისი, დავით აღმაშენებლის ხეივანი, მე-13 კმ. #2.

18 декабря 2021 года Грузинские юристы для независимой профессии, организованные Центром развития юридической профессии и Международным Черноморским университетом, проведут форум по административному праву.
На мероприятии будут обсуждены важные и проблемные вопросы административного права.
Среди них особенности применения временного судебного запрета и обеспечения иска в ходе административного производства и разрешения споров, связанных с регистрацией недвижимости.
В качестве спикеров на форум приглашены: судья Тбилисского апелляционного суда - Хатия Ардазаишвили и судья Верховного суда Грузии - Тамар Окропиридзе.
В мероприятии примут участие члены Коллегии адвокатов Грузии, практикующие юристы и государственные должностные лица, интересующиеся вопросами административного права. Часть мероприятия пройдет в интерактивном режиме, где участники смогут задать вопросы и обсудить проблемные вопросы административного права.
Участие в мероприятии бесплатное. Для регистрации посетите: https://forms.gle/nsAbVAxhkz7iGQYB8
Мероприятие пройдет в Международном Черноморском университете.Тбилиси, Аллея Давида Агмашенебели, 13 км. №2.