განაგრძე სწავლა ჩინეთის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში! 26.03.2026
გაცნობებთ, რომ ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის განათლების სამინისტრომ ჰეილუნძიანის პროვინციასთან თანამშრომლობით დააფუძნა პროგრამა „Eurasian Countries International Student Scholarship".
პროგრამის ფარგლებში საქართველოს მოქალაქე სტუდენტებს შესაძლებლობა ექნებათ ინდივიდუალურად წარადგინონ განაცხადი ჩინეთის ჰეილუნძიანის პროვინციის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში სწავლის გასაგრძელებლად.
პროგრამა განხორციელდება 2026–2029 წლებში და ითვალისწინებს ყოველწლიურად
სტიპენდიების გამოყოფას: 20 საბაკალავრო, 100 სამაგისტრო და 30 სადოქტორო პროგრამის სტუდენტებისთვის. სტიპენდია სრულად ფარავს სწავლების საფასურს, სამედიცინო დაზღვევას, საცხოვრებლისა და საყოფაცხოვრებო ხარჯებს.
პროგრამაში მონაწილე უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებებია:
Harbin Institute of Technology, Harbin Engineering University, Northeast Forestry University, Northeast Agricultural University, Heilongjiang University, Harbin Normal University, Harbin Medical University, Heilongjiang University of Chinese Medicine, Qiqihar University, Mudanjiang Normal University, Jiamusi University, Harbin University of Science and Technology, Heihe University, Harbin University of Commerce და Qiqihar Medical University
დეტალური ინფორმაცია იხილეთ დანართის სახით.
დანართის ბმული
საუნივერსიტეტო საზოგადოების საყურადღებოდ! 01.06.2026
სამართლის, ბიზნესის, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტზე მოქმედი აკადემიური პროგრამის განვითარების დარგობრივი კომისიის მიერ შემუშავდა სამართლის 180 კრედიტი...
2018 წლის 30 ოქტომბერს 15:00 საათზე მე-15 აუდიტორიაში გაიმართება თჰუ-ს სტუდენტური თვითმმართველობის არჩევნები 17.10.2018

Продолжите обучение в китайских высших учебных заведениях!
Мы хотели бы сообщить вам, что Министерство образования Китайской Народной Республики в сотрудничестве с провинцией Хэйлунцзян учредило программу «Международные стипендии для студентов из стран Евразии».
В рамках программы граждане Грузии получат возможность индивидуально подать заявку на продолжение обучения в высших учебных заведениях провинции Хэйлунцзян, Китай.
Программа будет реализована в 2026–2029 годах и предусматривает ежегодное выделение стипендий: 20 бакалавров, 100 магистров и 30 докторантов. Стипендия полностью покрывает плату за обучение, медицинскую страховку, проживание и бытовые расходы.
В программе участвуют следующие высшие учебные заведения:
Харбинский технологический институт, Харбинский инженерный университет, Северо-восточный лесотехнический университет, Северо-восточный сельскохозяйственный университет, Хэйлунцзянский университет, Харбинский педагогический университет, Харбинский медицинский университет, Хэйлунцзянский университет китайской медицины, Цицихарский университет, Муданьцзянский педагогический университет, Цзямусский университет, Харбинский университет науки и технологий, Хэйхэский университет, Харбинский коммерческий университет и Цицихарский медицинский университет.