ვებინარი: მკვლევრის ციფრული იდენტობა და ნაშრომის ხილვადობა - DOI, ORCID და ციტირებადობა. 09.07.2026
2026 წლის 2 ივლისს, თბილისის ჰუმანიტარულ უნივერსიტეტში, კვლევისა და განვითარების ცენტრის ორგანიზებით და ეკონომიკის კვლევისა და განვითარების ინსტიტუტთან თანამშრომლობით, ჩატარდა ვებინარი მკვლევრის ციფრული იდენტობის შესახებ.
ვებინარის ფარგლებში, ეკონომიკის კვლევისა და განვითარების ინსტიტუტის დირექტორმა, ეკონომიკის დოქტორმაპროფესორმა ვალერი მოსიაშვილმა, მიმოიხილა DOI-ის, ORCID-ისა და ციტირებადობის მნიშვნელობა თანამედროვე აკადემიურ სივრცეში.
შეხვედრა განკუთვნილი იყო კვლევით საქმიანობაში ჩართული ყველა დაინტერესებული პირისთვის, რომელთაც სურდათ, გაეღრმავებინათ ცოდნა საკუთარი კვლევითი ხილვადობისა და აღიარების გაძლიერების შესახებ.
მადლობას ვუხდით ყველა მონაწილესა და პარტნიორ ორგანიზაციას აქტიური ჩართულობისთვის!
თჰუს ასოცირებული პროფესორის, მარინე შავლაყაძის წარმატებული ვიზიტი საერთაშორისო კონფერენციაზე 30.11.2019
თჰუს ასოცირებული პროფესორის, მარინე შავლაყაძის წარმატებული ვიზიტი საერთაშორისო კონფერენციაზე
2019 წლის 11-12 ნოემბერს თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორის, მარინე შავლა...

Вебинар: Цифровая идентичность исследователя и видимость работы — DOI, ORCID и цитируемость.
2 июля 2026 года в Тбилисском гуманитарном университете состоялся вебинар, посвященный цифровой идентичности исследователя, организованный Центром исследований и разработок в сотрудничестве с Институтом экономических исследований и развития.
В рамках вебинара директор Института экономических исследований и развития, доктор экономических наук, профессор Валери Мосиашвили, рассмотрел важность DOI, ORCID и цитируемости в современном академическом пространстве.
Встреча была предназначена для всех заинтересованных лиц, занимающихся исследовательской деятельностью, которые хотели бы углубить свои знания об укреплении видимости и признания своих исследований.
Благодарим всех участников и партнерские организации за активное участие!
Обучение - Как подготовить образовательные программы к аккредитации
13 июня 2021 года Ирине Арджеванидзе, профессор Тбилисского гуманитарного университета, и Екатерина Сулухия, приняли участие в сертиф...